Lehká střešní krytina s kameninovým posypem

mít vysokou kvalitu
technický popis (rozměry, barvy, certifikáty)

Základní střešní prvek je pětidílná taška o celkové délce 1020 mm a šířce 450 mm. Užitná plocha jedné šablony je 950 x 410 mm (2,56 ks šablony / m2). Krytina se fixuje nerezovými hřebíky a jednotlivé detaily střechy se kompletují pomocí doplňků a montážního příslušenství. Pětidílná konstrukce zjednodušuje montáž a snižuje odpad na minimum.
Základem krytiny je vysoce kvalitní silný ocelový plech povrchově upravený – termicky pokovený vrstvou ALUSAT, která je tvořena slitinou hliníku, zinku a křemíku. Povrch je dále ošetřen speciální akrylátovou úpravou – dvě akrylátové vrstvy, posyp z přírodního kamene, finální ochranná vrstva, která zajišťuje vysokou kvalitu, trvanlivost a odolnost střešní krytiny. Krytina se lisuje do profilu střešní tašky, který umožňuje vysoké plošné zatížení. Všestranné použití u novostaveb, střešních nástaveb panelových domů, rekonstrukcí, výměn, překrytí starých střech, všech typů a tvarů střech od 12o do 90o.

Barevnost:
hnědá, červená, černá


mít dlouhou životnost
složení jednotlivých vrstev

Dlouhou spokojenost, záruku 30let, zajišťuje kvalitní zpracování speciální technologií SATJAM. Dle statistických výpočtů je krytina vhodná pro sněhovou oblast I.-IV. Při sklonu střechy 12o až 90o a pro oblasti s působením až extrémních povětrnostních vlivů.


mít rychlou montáž

Montáž je velmi rychlá a jednoduchá. Šablony se skládají stavebnicově, připevňují se na laťování 6x4 cm (min. 5x4 cm) minimálním odpadem.
Šablony se připevňují nerezovými lakovanými hřebíky o průměru 2,5 mm /45 mm, nebo samopřeznými vruty s pryžovou podložkou.


mít nízkou hmotnost

Krytina SATJAM BOND nadměrně nezatíží střechu ani obvodové zdivo – 1 šablona = 2,7 kg, 1m2 = 7 kg. Nízká hmotnost tak šetří nejen náklady na konstrukci krovu střechy, ale rovněž i náklady přepravní a manipulační.
  webdesign: pavel bláha